Aká je možnosť zabudovania centrálneho vysávača do hotového domu, je to vôbec možné?

V krajinách západnej Európy ako napr. Francúzsko percento inštalácií do jestvujúcich častokrát pamiatkarmi chránených domov dosahuje viac ako 90%.

V týchto krajinách stavebný boom nebol, pretože sa stavalo priebežne. Na Slovensko sa centrálne vysávače dostali až po revolúcii a vďaka stavebnému boomu sa nám vžila predsava že inštalácia systému potrubí je možná len v štádiu rozostavanosti stavby, a inak by sme museli rozbúrať dom (hrozná predstava).

 

Uvádzam pár príkladov inštalácie centrálneho vysávacieho systému do hotových domov - sú to nami realizované inštalácie:

1.   Bungalov - Agregát v kotolni suterénu potrubie v kotolni pod stropom na príchytkách, druhý "vetrací" otvor komína využitý na trasu k zásuvke. Zásuvka v chodbe prízemia hneď na komíne. Hadica 10,6m pokrýva celú plochu domu. V kuchyni pod linkou štrbinová zásuvka na omrvinky Vacpan, potrubný rozvod pod stropom kotolne.

2.   Podkrovný dom - Agregát v garáži potrubie na prýchytkách po povrchu stien garáže 1. Zásuvka v garáži pri agregáte, 2.zásuvka na chodbe vedľa garáže, nad garážou chodba podkrovia, zásuvka sa zasekala len od podlahy do výšky 40cm. Hadica 9,1m pokrýva celú plochu domu.

3.   Luxusný podkrovný dom - Agregát na prízemí za dverami pod schodiskom. Zásuvka hneď za dverami pri schodisku. Potrubie do podkrovia vedené na príchytkách po vnútornej stene shodiska, pod schodislom v podkroví zasekané do výšky zásuvky 40cm nad podlahou podkrovia.

4.   Podpivničený podkrovný dom. Zákazník si realizoval zabudovanie s našim poradenstvom svojpomocne - Agregát v suteréne, potrubný rozvod pod stropom, stupačka po chodbe zasekaná kolmo až do podkrovia, na prízemí a v podkroví po 1 zásuvke, hadica 9,1m. Akcia prevedená po odchode manželky do kúpeľov v priebehu 1 týždňa 1človekom aj s vysprávkami a omaľovaním chodieb. Prekvapenie pre manželku..

5.   Bungalov - Agregát v technickej miestnosti výfuk nad strop, zásuvka na stene chodby, hadica 9,1m pokrýva celú plochu.

Mohol by som pokračovať mnohými príkladmi ktoré dokazujú že keď je vôľa, riešenie sa nájde.

 

 


Sme nesmierne potešení že Vás môžeme oboznámiť
s novinkou vo svete centrálnych vysávačových
systémov značky CYCLOVAC.

Systém skrytej hadice - RETRAFLEX.

Ako to celé funguje si možete pozrieť na videu

 

 

Stiahnite si katalóg / cenník

Na tomto mieste si môžete stiahnuť aktuálnu verziu slovenského katalógu centrálnych vysavačov CYCLOVAC v PDF formáte.

katalóg CYCLOVAC 2018

 

katalóg SUPERVAC 2018

 

katalóg RETRAFLEX 2018

 

katalóg DECO VAC 2017

 

katalóg CYCLOVAC 2016

 

katalóg CYCLOVAC 2012

 

 

 

Katalóg v tlačenej forme Vám zašleme na požiadanie.

Cenová ponuka

Po zaslaní Vašej projektovej dokumentácie v PDF formáte Vám zdarma vypracujeme ponuku na montáž centrálneho vysávačového systému do Vášho domu, firmy, penziónu ...

>> Pošlite nám Váš projekt DOMU Cenová ponuka - centrálne vysávače