Počul som že sa v potrubí tvoria plesne, je to pravda? Nerád by som mal v zabudovanom potrubí plesne.

Keďže do potrubia nevysávame tekuté látky a na antistatickom vnútornom povrchu potrubných rozvodov sa nezachytáva nečistota a prach, plesne sa netvoria.

Ak máme potrebu vysávať vodu, riešenie je separátor vody, ktorý Vám zachytí vodu v nádobe prv ako by sa dostala do potrubia. U výrobcov ktorí deklarujú možnosť vysávania vody je obtiažne rozvod vysušiť, pretože potrubný rozvod je rozvetvený a vodu by sme naháňali z jednej vetvy do druhej. Toto máme vyskúšané osobne. Ak Vám zostane vlhkosť v potrubí, hrozí tvorenie plesní, poruchovosť elektrického spínacieho obvodu a pri budúcom vysávaní domácnosti sa vám môžu nečistoty lepiť na povrch potrubia. Z tohoto dôvodu vysávanie vody nedoporučujem. Neznamená to však, že keď náhodou povysávame 1dl vody hrozí katastrofa. Takéto malé množstvo vody sa pri veľkom prietoku vzduchu jednoducho odparí prv ako sa dostane do zbernej nádoby.

 

Inak povedané to či pod sebou máme zabudované plesnivé potrubie neriešime v prípade kanalizácie, a záleží nám na tom v prípade centrálneho vysávania.

Ak máte potrebu vidieť ako vyzerá potrubný rozvod centrálneho vysávania po 10 rokoch činnosti, radi Vám to ukážeme v našej firme alebo u nás doma, kde pred Vami rozrežeme pod stropom zabudovaný potrubný rozvod a ukážeme Vám koľko prachu sa nachádza vo vnútri potrubia. Je to také malé množstvo asi ako keď po týždni idete utierať prach vo Vašej obývačke. Väčšie množstvo prachu sa jednoducho pri obrovskej rýchlosti prúdenia vzduchu v potrubí neudrží.

 

 


Sme nesmierne potešení že Vás môžeme oboznámiť
s novinkou vo svete centrálnych vysávačových
systémov značky CYCLOVAC.

Systém skrytej hadice - RETRAFLEX.

Ako to celé funguje si možete pozrieť na videu

 

 

Stiahnite si katalóg / cenník

Na tomto mieste si môžete stiahnuť aktuálnu verziu slovenského katalógu centrálnych vysavačov CYCLOVAC v PDF formáte.

katalóg CYCLOVAC 2018

 

katalóg SUPERVAC 2018

 

katalóg RETRAFLEX 2018

 

katalóg DECO VAC 2017

 

katalóg CYCLOVAC 2016

 

katalóg CYCLOVAC 2012

 

 

 

Katalóg v tlačenej forme Vám zašleme na požiadanie.

Cenová ponuka

Po zaslaní Vašej projektovej dokumentácie v PDF formáte Vám zdarma vypracujeme ponuku na montáž centrálneho vysávačového systému do Vášho domu, firmy, penziónu ...

>> Pošlite nám Váš projekt DOMU Cenová ponuka - centrálne vysávače